Культмасові заходи

8Культмасова робота у ПЗОтВ «Крилатий» базується на основі проекту тематичної зміни «Україна крізь віки».

Метою якого є відродження культурних традицій, виховання почуття патріотизму, любові до рідної землі. Поглиблення духовної єдності поколінь. Розвиток творчої особистості, сприяння реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

Тематична зміна «Україна крізь віки» поділяється на п’ять блоків:

 • 1 блок «Родинне дерево»
  Впродовж блоку діти знайомляться з традиціями українців та інших слов’янських народів. Особлива увага приділяється побутовим та сімейним традиціям, обрядам. Усі заходи цього блоку («Кудеси», “Хорошії гості у мене”, «Бабусина хустка», «Котилося яблучко» та ін.) мають за мету виховання людяності, гостинності, почуття поваги, толерантного відношення до інших, любові до рідного краю, родини.
 • 2 блок «Нащадки рідної землі»
  Цей блок має краєзнавчий напрямок. Його мета ознайомити вихованців з особливостями різних регіонів України: історією, природою, архітектурою, культурними пам’ятками. Особливе місце у краєзнавчий роботі займає стимулювання інтересу до своєї малої батьківщини, до повсякденного оточення, до історії того місця, де ти живеш. Тому при підготовці завдань для заходів цього блоку (квестів, інтелектуальних турнірів, творчих конкурсів) увага приділяється не тільки тій місцевості, де розташовано оздоровчий комплекс, а й тим регіонам, звідки приїхали відпочивальники.
 • 3 блок «Козацька слава»
  Цей блок проходить під гаслом здорового способу життя та спорту. Протягом чотирьох – п’яти днів усі «крилатовці» мають можливість відчути себе справжніми козаками: кожен загін створює свій кіш, обирає отамана, назву, пісню, прапор. Блок розпочинається загальним збором усієї «Килатовської січі», де оголошуються правила за якими будуть жити «крилатовці» увесь цей період. Кожен день на ранковому виході на море проводяться козацькі конкурси-забави (перетягування канату, майстер-клас з гопака, «розчави кавун», жонглювання «колодою», «вершники» і т. і.), де діти можуть позмагатися у спритності, витривалості. А конкурс-квест «Козацькі розваги» окрім станцій спортивного напрямку включає в себе завдання стосовно історії козацтва. День під назвою «Як козаки у футбол грали» говорить сам за себе – це свято футболу, де можуть помірятися силами як вихованці так і їх наставники. Завершується «козацький» блок заходом «Козацька каша». Весь день загони виконують завдання, «заробляючи» свою кашу: дрова, крупу, сало, сіль і т.д. Кашу варять на вечірньому заході на кострі у казані з піснями та танцями.
 • 4 блок «Слов’янський базар»
  Збереження та продовження культурних традицій через активне спілкування з народним мистецтвом – мета цього блоку. Вихованці залучаються до інтерпретації народних традицій у фольклорних святах: День сонця, Івана Купала, Водопол, Масляна і т.д. При підготовці до цих свят діти знайомляться з їх походженням, традиціями проведення, приймають активну участь у створенні декорацій, костюмів. Для заходів обираються календарні українські та словянські свята. Але не обовязково всі вони мають відношення безпосередньо до літнього періоду. Окрім літніх календарних свят (Івана Купала, літнє сонцестояння, спас і т.д.), для розробки заходів використовуються найбільш популярні, яскраві свята усього року. Це підвищує інтерес до участі в них. Адже цікаво відзначити Новий рік у середині спекотного літа, чи створити “льодові” бої на березї моря, що вже й казати про традиційне ласування млинцями на Масляну. Крім того проводяться конкурси, які дають змогу проявити свої таланти кожній дитині, та створюють умови для спільної творчої діяльності.
 • 5 блок «Оберіг»
  Зміст цього блоку спрямовано на відродження традиції народних художніх промислів і ремесел. Впродовж блоку заплановано проведення майстер-класів з виготовлення різноманітних сувенірів, виробів декоративного мистецтва, виготовлених у різних техніках. Майстер класи проводять керівник та вихованці гуртка “Декор”, запрошені майстри з різних ремесел. День “Місто майстрів” проводиться у вигляді “ярмарку ідей”. Кожен загін створює свою “майстерню” з виготовлення слов’янських сувенірів, оберегів, тощо. вихованці інших загонів можуть відвідати ці майстерні, та отримати майстер-класи з їх виготовлення.

Завершується зміна святковим концертом (“Сорочинський ярмарок”), який складається з найкращих виступів (номерів) оздоровчої зміни.